Gelir Belgesiz Kredi Şartları 2022

tarafından
11
Gelir Belgesiz Kredi Şartları 2022

İnsanlar; günlük ihtiyaçlarını karşılamak, ev eşyası satın almak veya okul masraflarının altından kalkmak gibi birçok nedenden kredi çekme ihtiyacı duymaktadır. Kredi verecek olan bankalar bazı resmi evrakların yokluğunda kredi vermemektedir. Bu resmi evraklar bankadan bankaya değişiklik gösterse de genellikle benzerdir. Genellikle bankalar gelir belgesiz kredi vermemekte. Örneğin kredi çekmek için genellikle bir gelir belgesine sahip olmak gerekir. Bazı bankalar gelir belgesi olmadan kredi vermemektedir. Bu durum kredi çekmek isteyen bazı kişilerin kredi alamamasına neden olur.

Ancak gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankaların varlığı gelir belgesi olmadan kredi çekmek isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Gelir belgesiz kredi kartı kullanmak isteyen kişiler de gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar ile iletişime geçmelidir. Peki gelir belgesiz kredi ve kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmek istiyor ancak gelir belgesi sağlayamıyorsanız yapmanız gereken gelir belgesiz kredi başvurusu yapmaktır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar başvuru sonucunuzu değerlendirdikten sonra kredinizi sağlayacaktır. Gelir belgesi olmadan kredi çekmek isteyen kişilere kredi sağlayan bankalar:

  • Akbank
  • TEB
  • ING
  • İş Bankası
  • Enpara  şeklinde sıralanabilir.

Bu bankaların 2022 dahilinde gelir belgesiz kredi verdiği açıklanmıştır. Elbette gelir belgesi dışında talep edilen evraklar ve yerine getirilmesi gereken şartlar bulunur. Bu şart ve evraklar bankadan bankaya değişmektedir.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Akbank, gelir belgesi olmadan kredi çekmek isteyen kişilere kredi sağlayan bankalardan biridir. 125 bin Türk Lirası civarında bireysel bazlı kredi dahi sağlayabilen Akbank son yıllarda bu amaçla birçok kredi başvurusu almaktadır. Akbank’a gelir belgesine sahip olmadan kredi başvurusu yapmak için Akbank Mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Elbette 18 yaşını doldurmamış bireyler kredi başvurusu yapma hakkına sahip olmayacaktır. Başvuru esnasında Findeks KBB notu da oldukça önemlidir.

TEB Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

TEB, büyük bankalar arasında yer alır. Gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak isteyen bireyler için TEB, ideal bir seçenektir. 100 bin Türk Lirası civarında kredi imkanı sunabilen ve bunu gelir belgesi istemeden yapan TEB, diğer bankalar gibi 18 yaşının altında bireylere kredi sağlamayacaktır. TEB arayıcılığıyla kredi çekmeniz için Findeks KBB notu önemli bir husustur. Bununla beraber bankada vadesiz bir mevduat hesabınızın da bulunması gereklidir. Başvuru yapmak isteyen herkes bankaya gitmeden CEPTETEB Mobil App üzerinden bankaya kredi başvurusu yapabilir.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Yaklaşık olarak 80 bin Türk Lirası kredi imkanı veren ING Bank, gelir belgesi olmadan kredi temin edebilmektedir. Diğer bankalarla benzer koşullara sahip olan ING Bank kredi başvurusu için bankanın müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Acil kredi kartı ihtiyacı olan ancak gelir belgesine sahip olmayan kişiler alternatif bir yol aramaktadır. Belgesiz kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar gibi gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar da mevcuttur. Bu bankalardan kredi kartı almak için de bazı şartları sağlamak gerekse de gelir belgesine ihtiyaç yoktur. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar arasında; Akbank, Odeobank, ING Bank, Deniz Bank ve İş Bankası gibi büyük bankalar da yer alır. Bu bankalardan bazıları mobil uygulamaları arayıcılığı ile talep eden kişilere kredi verebilir veya müşterilerini bankaya görüşmeye çağırabilirler.

Gelir Belgesiz İpotekli Kredi

İpotekli krediler belli bir teminat gösterilerek alınabilen kredilerdir. Bu tür krediler, yoğun olarak yüksek bir tutar talep edilen kredilerde uygulanır. Bu sayede teminat gösteren kişi büyük miktarda krediye sahip olabilecektir. Gelir belgesiz kredi, ipotekli şekilde bazı bankalardan alınabilir. Teminat gösteren kişilere belgesiz şekilde kredi sağlayan bankalar, müşterilerini bazı kriterlere göre seçecektir.