Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2022

tarafından
13
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2022

Öğrenciler, özellikle üniversite dönemlerinde eğitim ve özel masrafları için kart ve nakit ihtiyacı yaşayabilmektedir. Öğrenciye kredi veren bankalar adı altında çeşitli kredi türlerinden öğrencilerin faydalanmasına imkan sağlanıyor. Peki öğrenciye kredi veren bankalar ve öğrenci kredisi nedir, inceleyelim.

Son dönemde öğrenciler için tasarlanan birçok kredi ve kredi kartı paketi ile öğrencilere destek artışa geçmiştir. Özellikle üniversite öğrencilerine kredi ve kredi kartı imkanının sağlanması, öğrencilerin masraflarının giderilmesinde oldukça etkili bir seçenek haline geldi. Bu dönemde öğrenciler ağırlıklı olarak gelirleri olmaması nedeniyle gelir belgesiz kredi ve kredi kartı kategorisinde değerlendirilmektedirler. Bankaların bu konuda en önde tuttuğu kriter ise kredi notlarının yüksek olmasıdır. Gerek üniversiteye geçiş döneminde gerekse yüksek lisans için kredi veren bankalar, bu kredi çeşidini eğitim kredisi adı altında tasarlamaktadırlar.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi alımından ziyade kredi kartı arayışında olan öğrenciler, kredi kartı veren bankaları hakkında detayları merak ediyor. Elbette bankalar öğrencilere kredi kartı vermek konusunda olumlu değerlendirmeler gerçekleştiriyor. Özellikle burs veya kredi alan öğrenciler kredi kartı başvurularında olumlu dönüş almak konusunda daha öncelikli nitelendiriliyor. 2022 senesi ile birlikte öğrenciye kredi ka3wrtı veren banka ve kartları;

  • Denizbank D-Şarj Bonus
  • HSBC Kapmus kart
  • Ziraat Bankası BankKart Genç
  • İş Bankası Maximum Genç
  • Garanti BBVA Bonus Genç
  • Akbank Axess Kampüs Modu
  • Enpara Kredi Karto
  • Yapı Kredi Play Kart
  • Vakıfbank Like Card
  • TEB Bankası ÜniversiTEB Bonus

şeklindedir.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Öğrenciler genel olarak gelir belgesiz kategorisinde değerlendirildikleri için aile bireyleri üzerinden düşük bir ihtimalle ihtiyaç kredisi alabilmektedirler. Ancak öğrenciler için eğitim kredisi veren bankalar daha uygun olacaktır. Bunun nedeni öğrenciler için bankaların zaten özel bir kredi çeşidi bulundurmasıdır. Öğrenciler, ihtiyaç kredisi tabirinden ziyade eğitim kredisi olarak araştırmalarını gerçekleştirmelidirler. Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar üzerinden başvuru gerçekleştirmek yerine eğitim kredisi adı altında bankalara müraacat etmek daha doğru olacaktır. İşte öğrenciye eğitim kredisi veren bankalar ve faiz oranları…

Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Tüm bankalar, düşük oranlı da olsa faiz uygulaması gerçekleştirmektedir. Bu nedenle öğrenciye faizsiz kredi veren bankalar tabiri yerine en düşük faiz oranına sahip bankaları incelemek daha avantajlı olacaktır.

Halkbank Öğrenci Kredisi

36 ay vade ile öğrencilere kredi veren Halkbank, 100 bin TL’ye kadar kredi miktarı açabilmektedir. Masraflı öğrenci kredisi için faiz oranı %1,60 iken, masrafsız öğrenci kredisi faiz oranı %1,65’tir.

Denizbank 55 Bin TL Eğitim Kredisi

Öğrenciye kredi limitini 55.000 TL olarak belirleyen Denizbank’ın faiz oranı 1,96’dır.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi

Kişiye özel faiz oranı belirleyen Yapı Kredi Bankası, öğrenci kredileri için de ortalama %2,19- %2,68 aralığında faiz uygulamaktadır.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında İş Bankası da yer almaktadır. Tüm vadeler için sabit %2,30 oranında faiz uygulamaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında oldukça bonkör davranan Ziraat Bankası, burada da kendini gösteriyor. Eğitim gören öğrenciler için tüm vadelerde sabit faiz oranı veren Ziraat Bankası, bu faizi %1,63 olarak belirlemiştir.

Kuveyt Türk Öğrenci Kredisi

3 ay ertelemeli eğitim kredisi sağlayan Kuveyt  Türk, faiz oranını %1,53 olarak belirlemiştir.

QNB Finans Bank Öğrenci Kredisi

Yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler için kabul alınmaları dahilinde devreye giren QNB Finansbank, ilk müraacatta faiz oranları ve vade ile ilgili bilgilendirmeler yapmaktadır.